Wpisy z tagiem: schody vintage

wtorek, 11 kwietnia 2017

Poszukując inspiracji na temat schodów shabby chic znalazłam kilka niebanalnych rozwiązań. Klasyczne stylowe schody w stylu polskim to dębowe, orzechowe drewniano-żółte stopnie i podstopnice. W moim domu w stylu shabby tego typu schody nie pasowały. Dlatego też sięgnęłam do zagranicznych stron, które zaoferowały różne ciekawe rozwiązania, zobaczmy. 

Poniżej schody oklejane albo tapetą, albo to tradycyjny cartonnage

niebanalne rozwiązania schodów

oryginalne rozwiązanie stylowych schodów

oryginalne rozwiązanie stylowych schodówJedno z najprostszych rozwiązań, szablon na co drugim stopniu:

oryginalne rozwiązanie stylowych schodów

Niektóre niekoniecznie muszą się podobać we własnym domu. Moje schody są bardziej tradycyjne, co pewnie w niedługim czasie pokażę.

Poniżej piękne vintageowe kafle jako podstopnice:

stylowe schody shabby chic szabi szyik

Te różnego rodzaju szablony zostały dobrane idealnie do jednych schodów. Całemu zestawowi wzorów pomogło zestawienie w jednej tonacji kolorystycznej. Piękne szarości.

jak zrobić oryginalne schody stairs

Te schody poniżej podobają mi się najbardziej. Każdy stopień został pomalowany w innym kolorze, ale w tzw. bazie monochromatycznej. Im wyżej, tym jaśniejszy kolor. Bardzo dobry pomysł na wprowadzenie koloru do wnętrza w stylu vintage i shabby chic.

jak zrobić oryginalne schody kolorwane stopnie

I znowu mieszanka różnych deseni cartonnage:jak zrobić oryginalne schody oklejane podstopnie

Kwiatowo, jak w letnim ogrodzie:

jak zrobić oryginalne schody oklejane podstopnieshabby chic schodyshabby chic schody

Tutaj jest bardzo ciekawa mieszanka różnych wzorów, trochę w stylu skandynawskimshabby chic schody

Tego rodzaju rozwiązania są oczywiście jednymi z bardziej ekstremalnych. Nie każdy chce mieć schody w kwiatki, choć np. lubimy styl vintage czy shabby chic. Dla mnie jest to dobre rozwiązanie dla wnętrz, gdzie:

1. Trąci monotonią kolorystyczną i chcemy coś urozmaicić.

2. Mamy stare schody, które wymagają naprawy, wymiany, a to jest tylko rozwiązanie pośrednie i czasowe. Może za wyjątkiem rozwiązania z kaflami, bo ładne kafle trudno jest szybko wymienić w porównaniu do np. tapety czy papieru.

3. Na razie nie możemy sobie pozwolić w ogóle na drewniane schody, zatem na razie okleimy je tapetą, będzie ciekawiej :)

4. Na pewno każdy z Was ma jakieś inne wyjaśnienie ;)

pozdrawiam serdecznie

Będzie jeszcze o schodach bardziej tradycyjnych.

| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Zapisz się do Szkoły Shabby Chic


napisz do mnie

Uwaga sklepy! Tu jest miejsce na Twoją reklamę!Większość zdjęć tu wklejana nie jest mojego autorstwa, dlatego jeżeli jesteś osobą, która nie wyraża zgody na publikację swoich zdjęć na tym blogu, masz prawo żądać, abym je skasowała /lub zamiast usunięcia wstawiła linka promującego Twoją stronę/, co niezwłocznie uczynię. W tym celu proszę o kontakt via e-mail: shabby_chic@gazeta.pl.

Proszę jednak zważyć na fakt, że wstawiając nie moje zdjęcia nie jest moim zamiarem skrzywdzenie kogokolwiek, a jedynie chęć inspiracji, zachwytu nad pięknem wnętrz i zdjęć.


Przyłącz się na PINTEREST